ETÇ BİLGİSAYAR & GÜVENLİK
AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım Uye_olÜyelik Sonrası E.Postanıza Gelen Meil İçindeki Aktifleştirme Linkine Tıklamadıgınızda Üyelik TAMAMLANMAYACAKTIR.!

| ~~ YÖNETİM ~~ |
AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım Uye_olÜyelik Sonrası E.Postanıza Gelen Meil İçindeki Aktifleştirme Linkine Tıklamadıgınızda Üyelik TAMAMLANMAYACAKTIR.!

| ~~ YÖNETİM ~~ |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

7 GÜN 24 SAAT BİLGİSAYAR GÜVENLİK VE CEP TELEFONU İLE TEKNİK DESDEK ALABİLECEGİNİZ NUMARAMIZ 0541 320 55 50

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım

+4
SizdenBiri
yagiz_fb
tryigit95
ERDAL ÇELEBİ
8 posters
YazarMesaj
ERDAL ÇELEBİ
Admin
Admin
ERDAL ÇELEBİ

Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 190
Rep Gücü Rep Gücü : 444
Başarı Sistemi : 2
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 22/05/10
Yaş Yaş : 38

AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım Empty
MesajKonu: AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım   AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım Icon_minitimePerş. Haz. 03, 2010 4:52 pm

Resim ve linkleri göre bilmek için üye olup, konuya cevab yazmalısınız zorunluluğu KALDIRILMIŞTIR. Lütfen bu kuralı suistimal etmeyin emeğe saygıyı gözterin

Evet arkadaşlar airties modemde nasıl prot açılır adım adım resimli anlatacagım konuda örnek aldıgım flatcast radyosudur siz farklı bişey için port açacak olabilirsiniz açmak istediginiz port neyse yol aynı sadece port numaralarını siz kendi açmak istediginiz port numaranızı yazacaksınız yani ben 40123 port numarasını ele alıyorum siz 1986 gibi bi port açacaksanız herşey aynı 40123 yerine 1986 yazacaksınız burda anlaşılmayacak bişey yok....şimdi ag bağlantılarımdan başlıyoruz...

arkadaşlar öncelikle sabit ıp alıyoruz bunu nasıl yapacaz alttaki resimde gözterdim ilk olarak AG BAGLANTILARIM--->SAĞTUŞ--->ÖZELLİKLER diyoruz

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

ve devam ediyoruz açıxxx pencerede bir kaçtane bag olabilir aşagıdaki resimdeki gibi sizde tek çıkmaya bilir bize lazım olan YEREL AG BAGLANTISI.....YEREL AG BAGLANTISI--->SAGTUŞ--->ÖZELLİKLER diyoruz tekrar

yukardaki işlemden sonra karşımıza YEREL AG BAGLANTISI ÖZELLİKLERİ açılıyor biz burdan İNTERNET İLETİŞİM KURALLARI (TCP/IP) yazan yere çift tıklıyoruz veya tek tıklayıp özellikler diyoruz

yukardaki işlemden sonra aşagıdaki resim gibi İNTERNET İLETİŞİM KURALLARI /TCP/IP) ÖZELLİKLERİ penceresi açılıyor

arkadaşlar bu pencerede rakamlar var sizde de varsa oynamayın bu sabit ıp oldugunu gözterir eger yoksa yukardaki gibi ayarlayın...(NOT: arkadaşlar airties modemlerin ıp si 192.168.2.1 dir atadıgı ıp degişiklik göztere bilir yani resimdeki 192.168.2.2 olan yer sizde 3-4-5-6 vs. olabilir tek kullanıcı sizseniz 2 dir birden fazla kullanıcı varsa otomatik olarak atayacaktır ilk kullanıcıya 2 yi verecektir 1-2-3 gibi devamında ise 3-4-5 olarak devam edecektir) evet burası kafanızı karıştırmasın diyelim ki 2 kullanısınız ve sen sabit ıp ni 192.168.2.2 yaptın oysaki dhcp sana 192.168.2.3 atamıştı sorun olmayacak senin ki elle yapılandırılmış oldugu için diyer kullanıcıya 192.168.2.3 atayacaktır.! veya sistem ıp çakışması yaşayacaktır ve bunu hata olarak gözterecektir size ozaman 3 yapın yoksa internete baglanamazsınız.!

yukardaki işlemleri yaptıktan sonra iki pencereyede TAMAM diyoruz yaptıgmız işlemde sorun varmı diye internete girin giriyorsa sorun yoktur.! unutmadan dns numarası bende 8.8.8.8-----8.8.4.4 bu yotubeye girmenizi saglar eger youtubeye girmiyorsanız veya başka dns kullanıyorsanız oynamayın veya o kısmı boşsa ve yotubeye girmek istemiyorsanız ilk kutuya 192.168.2.1 yazın 2. kutuyu boş bırakın.!!

evet arkadaşlar ıp mizi sabit yaptık şimdi port açmada sıra

modemimiz airties rt-205 oldugu için adres çubugumuza 192.168.2.1 yazıp enter diyoruz bu giriş modemlerde farklılık gözterecektir.!!

yukardaki işlemden sonra aşagıdaki gibi giriş sayfası gelecek (NOT:arkadaşlar airties rt 205 de giriş şifresi yoktur boş bırakıp tamam diyoruz siz bi şifre belirlediyseniz onu girip tamam diyoruz.)

evet arkadaşlar modemin içindeyiz soldaki menüden NAT yazan yere tıklıyoruz

açıxxx sayfada NAT ETKİN ----- NAT DEVRE DIŞI diye iki seçenek var NAT ETKİN işaretliyse PORT YÖNLENDİRME ye tıklıyoruz degilse NAT ETKİN i işaretleyip kaydet diyoruz ve ardından PORT YÖNLENDİRME ye tıklıyoruz

PORT YÖNLENDİRME ye tıkladıktan sonra aşagıdaki gibi sayfa açılacak burası sizde boş olacak anlatıma ilk başlarken demiştim ben flatcast radyosunu örnek alıyorum diye yönlendirecegim uygulama flatcast oldugu için ilk kutu UYGULAMA altına FLATCAST yazıyorum 2.kutu HEDEF IP ADRESİ aldıgımız sabit ip adresimiz 192.168.2.2 yi almıştık bu yüzden HEDEF IP ADRESİ miz 192.168.2.2 yazıyoruz 3.kutu PROTOKOL TİPİ uygulamanın hangi protokolda çalıştıgı mesela flatcast UDP de çalışır ama ben emin degilim ve ayrı ayrı iki port açmamak için ikisinide seçtim sizde böyle yapabilirsiniz 4.kutu WAN PORTLARI açmak istedigimiz port numarası flatcast 40123 istiyordu ve orda o yazılı siz 1986 açacaksanız burayı 1986 yapacaksınız ve 5. kutu HEDEF xxx PORTLARI ,WAN PORTLARI ile aynı bunuda yazdıktan sonra yanındaki ETKİN kısmı altındaki kutuya onay işaretini koyup kaydet diyoruz

EVET ARKADAŞLAR PORTUMUZU AÇTIK SON OLARAK AİRTİES MODEMLERDE FIREWALL VARDIR NAT MENÜSÜ ÜSTÜNDE ONA TIKLAYIP DEVRE DIŞI BIRAKIYORUZ FIREWALL DEVRE DIŞI NI İŞARETLEYİP KAYDET DİYORUZ VE GÜVENLİK DUVARINI AKTİF EDEN VİRÜS PROGRAMINIDA DEVRE DIŞI BIRAKIYORUZ MESELA KASPERSKY WİNDOWS GÜVENLİK DUVARNIZ KAPALI OLSA BİLE KASPERSKY GERİ AÇAR BUNLARIDA EKLEDİKTEN SONRA FLATCAST DA DİNLEYİCİ DÜŞMEYECEKTİR SORU VE SORUNLARINIZ İÇİN BANA ÖZEL MESAJ ATABİLİRSİNİZ VEYA TELEFON AÇABİLİRSİNİZ ANA SAYFADAKİ NUMARA BANA AİT

NOT:TELEFON NUMARASI TEKNİK DESDEK İÇİN SOHBET ETMEK İÇİN DEGİLDİR

En son ERDAL ÇELEBİ tarafından Çarş. Ocak 12, 2011 4:29 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
https://etcbilgisayar.yetkin-forum.com
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım   AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım Icon_minitimePerş. Haz. 10, 2010 3:51 pm

nasıl
tryigit95
ÇIRAK
ÇIRAK
tryigit95

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1
Rep Gücü Rep Gücü : 1
Başarı Sistemi : 1
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 10/06/10
Yaş Yaş : 42

MesajKonu: Geri: AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım   AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım Icon_minitimePerş. Haz. 10, 2010 3:56 pm

eywallah
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım   AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım Icon_minitimePerş. Haz. 10, 2010 6:49 pm

İns yapabilirim bunu arıyordum ty..
yagiz_fb
ÇIRAK
ÇIRAK
yagiz_fb

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 25/06/10
Yaş Yaş : 32

MesajKonu: Geri: AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım   AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 2:20 pm

güzel teşekkürler
SizdenBiri
ÇIRAK
ÇIRAK
SizdenBiri

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2
Rep Gücü Rep Gücü : 3
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 17/07/10
Yaş Yaş : 34

MesajKonu: Geri: AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım   AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım Icon_minitimeC.tesi Tem. 17, 2010 11:03 am

tşkler ..
SizdenBiri
ÇIRAK
ÇIRAK
SizdenBiri

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2
Rep Gücü Rep Gücü : 3
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 17/07/10
Yaş Yaş : 34

MesajKonu: Geri: AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım   AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım Icon_minitimeC.tesi Tem. 17, 2010 11:04 am

tşkler
ERDAL ÇELEBİ
Admin
Admin
ERDAL ÇELEBİ

MesajKonu: Geri: AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım   AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım Icon_minitimePaz Ağus. 01, 2010 6:52 pm

SizdenBiri demiş ki:
tşkler
küfür etmek yerine sayfayı yenileseydin daha ii olurdu kötü söz sahibine layıkmış bişey demiyorum
ERDAL ÇELEBİ
Admin
Admin
ERDAL ÇELEBİ

MesajKonu: Geri: AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım   AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım Icon_minitimeÇarş. Kas. 10, 2010 11:26 pm

jakalberat demiş ki:
İns yapabilirim bunu arıyordum ty..
yapamazsan söyle yaparız
Turgınho
ÇIRAK
ÇIRAK
Turgınho

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 12/01/11
Yaş Yaş : 32

MesajKonu: Geri: AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım   AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım Icon_minitimeÇarş. Ocak 12, 2011 12:14 pm

tşk.
SONBAHAR*68
ÇIRAK
ÇIRAK
SONBAHAR*68

Cinsiyet Cinsiyet : Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 31
Rep Gücü Rep Gücü : 32
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 14/01/11
Yaş Yaş : 48

MesajKonu: Geri: AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım   AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım Icon_minitimeCuma Ocak 14, 2011 10:07 pm

süper anlatım simdiye kadar port açma konusundaki gördügüm en yi açiklama ve yol gösterme sekli .Emeklerinize saglik paylasımdan dolayı tskler.........port açamayanlara buraya gelsin bravo
ERDAL ÇELEBİ
Admin
Admin
ERDAL ÇELEBİ

MesajKonu: Geri: AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım   AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım Icon_minitimeCuma Ocak 14, 2011 10:11 pm

SONBAHAR*68 demiş ki:
süper anlatım simdiye kadar port açma konusundaki gördügüm en yi açiklama ve yol gösterme sekli .Emeklerinize saglik paylasımdan dolayı tskler.........port açamayanlara buraya gelsin bravo

Resimleri göre bildinmi ??
berlin*26
ÇIRAK
ÇIRAK
berlin*26

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 02/06/11
Yaş Yaş : 66

MesajKonu: Geri: AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım   AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım Icon_minitimePerş. Haz. 02, 2011 5:48 pm

Yardiminiz icin cok tesekkür ederim, emeginize saglik. Bundan daha güzel bir anlatim olamaz. Allaha emanet olun, saygilarimla
ERDAL ÇELEBİ
Admin
Admin
ERDAL ÇELEBİ

MesajKonu: Geri: AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım   AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım Icon_minitimePerş. Haz. 02, 2011 7:09 pm

berlin*26 demiş ki:
Yardiminiz icin cok tesekkür ederim, emeginize saglik. Bundan daha güzel bir anlatim olamaz. Allaha emanet olun, saygilarimla

rica ederim yardım edebilmişsek ne mutlu bize...
lmessi
ÇIRAK
ÇIRAK
lmessi

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 23/08/11
Yaş Yaş : 33

MesajKonu: Geri: AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım   AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım Icon_minitimeSalı Ağus. 23, 2011 12:47 am

usta bu port bize nereye yönlendirecek
ERDAL ÇELEBİ
Admin
Admin
ERDAL ÇELEBİ

MesajKonu: Geri: AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım   AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım Icon_minitimeSalı Ağus. 23, 2011 5:49 pm

lmessi demiş ki:
usta bu port bize nereye yönlendirecek

mrb; konuda geçen port numaraları örnek amaçlı olup flatcast portu kullanılmıştır.. port sizi bir yere yönlendirmez kullandığınız programın kullandığı portu açarak kendi pc nize yönlendirirsiniz... o port üzerinden gelen isteklere açık olursunuz..

örnek konuda geçen port;
FlatCast dedigimiz internet radyosunundur ve portu 40123 . bu portlar kapalı olursa radyonuza gelen kişininde portu kapalısa radyonuza baglanamaz ve sizi dinleyemez....aynı şekilde bir güvenlik kamerası portu http portu 80 dir video portu 9888 pc yi bu porta açmazsam kişi bu görüntüyü iş yerini veya evini bir başka bilgisayardan yada bir başka ilden izleyemez portlar programlara ait olup o programa gelen istekleri kabul etmeye yarar... umarım açıklayıcı olmuşumdur

AirTies RT-205 port açma sabit ip alma resimli anlatım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» FACEBOOK TA İSMİNİ DEGİŞTİRME RESİMLİ ANLATIM
» NOKİA GÜVENLİK KODU KIRMA RESİMLİ ANLATIM
» FLATCAST RADYOSUNA NASIL ÜYE OLUNUR RESİMLİ ANLATIM
» youtube ve mahkeme kararı ile engellenen diger sitelere girme resimli anlatım
» KASPERSKY 2011 FULL + TÜRKÇE + TRİAL RESET AYRI LİNKLERDE RESİMLİ ANLATIM